Кожен вебмастер, що заробляє на контекстній рекламі, рано чи пізно приходить до думки: а яка ж PPC система вигідніше для його тематики/сайту? У Рунеті є, як мінімум, три таких системи – це Яндекс РСЯ, Google Adsense і Бігун. І якщо в першу мережу беруть далеко не всі сайти, то в інших дві може потрапити майже будь-який сайт. Так яку ж PPC використовувати?

adsense або begun

і якщо в Яндекс мене не беруть :(, то PPC Гугла і Бігуна я спробувати встиг. Ось про них і напишу.

начну з того, що колись давно я вже пробував працювати з Бігуном, набрав заповітні 50 баксів (мінімалка у них така), спробував зробити заявку на вивід – і тут облом… Для виводу потрібний персональний атестат Webmoney, якого у мене нет… Після цього я надовго зав’язав з Бігуном. Але недавно я набрів на центр обслуговування клієнтів Зоречка, у якого всі умови виявилися м’якшими бегуновських – виведення засобів на майже завгодно, мінімалка – 100р. Тобто, тут є величезний плюс в порівнянні з Адсенс (в усякому разі, для мене, та і для більшості жителів Росії і країн колишнього союзу) – вивід на Webmoney (до речі, Adsense в черговий раз обіцяють організувати вивід у Вебмаях, але терміни не говорять). Знову я вирішив спробувати попрацювати з Бігуном через Зоречку. Свій коханий Adsense я знімати ради цього не став, а просто повісив на сайт додатковий блок реклами. Бігун транслювався недовго, ось статистика (стаття писалася вчора, за 17-і не повні дані):

статістіка Зоречкина CTR не зморите, повісив не на самих «кликабельные» місця сайту, тут більше цікавий середній бід… А ось він, в порівнянні з Adsense на тому ж сайті, украй низький.

статістіка Adsenseто є, виходить, середня ціна кліка у Зоречки на моєму сайті 1,69р. а у Adsense – 3,16р. (по курсу 29,5). Правда, 16-го ціна кліка у Зоречки перевалювала за 3,5 рубля, чому я сильно зрадів і вже думав знімати Adsense, але як видно з ськріна, до вечора вона сильно просіла. З чим це пов’язано – не знаю…

но! У оголошень від Бігуна є одна дуже сильна перевага: там можна чітко задати розмір заголовка і тексту оголошення. Приклад: є у мене два сайти в Адсенсе (там не настраїваїваєтся розмір шрифту оголошення), на одному і тому ж місці стоїть рекламний блог, на одному сайті в блоці показуються чотири оголошення дрібними шрифтів, на другому, переважно, три оголошення шрифтом побільше. Здогадайтеся, що у них з CTR? У першого Ctr=4.18, а у другого – 11.4! Тобто, що б сайти приносили однаковий дохід, відвідуваність другого може бути майже в три рази менше.

размер шрифту в Adsenseілі навпаки – якщо збільшенням розміру шрифту на першому сайті вдасться підвищити ctr 11,5%, то навіть при менших в два рази бідах дохід повинен піднятися відсотків на 30%.

планірую поекспериментувати з оголошеннями Зоречки найближчим часом – повісити їх на свій самий відвідуваний сайт, поставити великий шрифт для заголовків і текстів оголошень і порівняти дохід від неї з доходом від Адсенс. Про результати, звичайно ж, відпишуся :) .

вообще, пристойні гроші за клік в Зоречці отримати цілком реально, для того, що в цьому переконатися, досить подивитися ТОП вебмастеров (видний тільки залогиним користувачам). Якщо небагато поворожити з цифрами, можна побачити наступну картину:

топ вебмастеров в зоречціто є, цілком реальні навіть кліки по 10р. і більше (зразкову ціну на вашу тему можна подивитися тут). Звичайно ж, є і дорожчі кліки, але для масового заробітку вони не підходять (дуже конкурентні для просування сайту під контекст).