bbpress форумНа днях з’явилася невелика робота за моїм сумісним і партнерським проектом про електронну комерцію — Банкомет. Потрібно було зробити форум, оскільки збіглий опит відвідувачів показав, що він буде вельми корисним доповненням до існуючого функціонала сайту. Так вже склалося, що з форумами для системи wordpress я ніколи ще не стикався, тому особливого великого досвіду установки різних модулів немає. Зупинив свою увагу на скрипті (або правильніше сказати cms) bbpress. Не можу сказати, що я переглянув багато движків — більшість з них мені були відомі лише нашвидку (SMF, phpbb, vbulleting, invision power board і тому подібне). Хотіло щось просте, більш-менш зрозумілого, такого, що має при цьому якісь можливості інтеграції з wordpress. Тому не дарма вибір ліг саме на Bbpress, який розроблений людьми, що свого часу трудилися над wordpress.

еслі ви працювали з вордпресс, то система форуму Bbpress повинна показатися вельми знайомій і не викликатиме необхідність розбиратися з нею з нуля. Установка, адмінка, система плагинов, шаблони — все дуже схоже, якщо не сказати ідентично. Єдиною відмінністю можна, мабуть, назвати скромну поширеність cms — інформації, блогов і сайтів, присвячених їй знайшов мінімум, мало шаблонів, плагини поки не дивився, але в цілому, створюється враження, що система не найпоширеніша. Хоча перший реліз вийшов в далекому 2004 року.

львіная частка інформації по системі може бути знайдена на офіційному сайті bbpress, є ще російська його версія, переведена кимось з наших веб-сервер розробників. На обох сайтах можна почитати про можливості, вимоги системи, знайти документацію, плагини, приєднатися до обговорення на форумі.

особенності форуму Bbpress

  • бистрота і легкість.
  • простой інтерфейс — розробники намагаюся прийти до такого варіанту, коли користувач зайде в адмінку і просто почне використовувати cms, без яких-небудь додаткових знань:) Для тих, що працюють з wordpress, так і відбувається.
  • настраїваємиє шаблони.
  • расширяємость за допомогою плагинов.
  • защита від спаму Akismet.
  • поддержка RSS фідов.
  • легка інтеграція з вашим wordpress блогом.

мінімальниє требованія PHP 4.3 і MYSQL 4.0. Самим кращим прикладом застосування форуму може послужити форум підтримки на WordPress.org, де є близько напівмільйона постів від більш ніж 100тис. користувачів. Механізм модерациі і захисту від спаму зберігає купу часу при роботі з движком Bbpress.

внешній вид Bbpress для користувачів вордпреса буде більш ніж знайомим, навіть пункти меню однакові.

форум wordpress

здесь є розділи для форумів, тим і постів. Трохи нижче розташовуються пункти меню для настройки форуму, управління користувачами, плагинамі і зовнішнім виглядом.

установка Bbpress

процесс установки простій — викачуєте архів движка Bbpress на офіційному сайті, розпаковуєте і заливаєте на FTP. Як і для WordPress нам потрібно відредагувати файлік bb-config.php, де указуємо доступи до бази даних. Далі заходимо за адресою, де розташовується форум і за допомогою майстра установки за 4 простих кроку проводимо інсталяцію даної cms. Після цього потрібно зайти в адмінку меню Settings (Настройки) щоб проглянути і набудувати ті або інші параметри форуму Bbpress під себе. Єдине, з чим у мене виникли проблеми — установка нестандартних шаблонів для Bbpress. Фішка в тому, що тека bb-templates використовується тільки для шаблонів за умовчанням, для установки своїх в кореневій директорії потрібно створити теку my-templates, куди вже заливати потрібні шаблони.