Плагин Redirection для управління редіректамі
В кожному блоге безліч сторінок, іноді буває, що адреси цих сторінок міняються, статті віддаляються і користувач, який потрапив на сайт з певною метою щось прочитати стикається з йому ненависною сторінкою 404. В більшості випадків він просто закриває сайт і йде шукати те, що йому потрібно далі. Але у нас кожен відвідувач на рахунку і ми такого допускати не повинні. Для цього існує спеціальний плагин для wordpress – redirection. ськачать плагин можна на сайті розробника – urbangiraffe.com. Встановлюється він, як і все решта плагини для wp шляхом копіювання теки redirection на хостинг в теку /wp-content/plugins/. Далі йдемо в панель адміністратора і активуємо плагин. Тепер в меню «Инструменты» у нас з’явився пункт «Перенаправления«. Це і є наш з вами Redirection. Приємно, що Redirection прямо з коробки вже дружить з російською мовою. За це спасибі, потрібно сказати авторові сайту wp-ru.ru
возможності плагина:
- поддержка як внутрішніх редіректов WordPress, так і редіректов Apache.
- отслежіваніє помилок 404 — всі помилки 404 протоколюються і легко зіставляються з 301 редіректом.
- rss стрічка для помилок 404.
- настройка «транзитного» перенаправлення, що дозволяє перенаправити запит на іншу сторінку, файл або сайт.
- полноє протоколювання всіх перенаправлень, що спрацьовують.
- созданіє редіректов грунтуючись на URL, браузерах, реферерах або статусу відвідувача.
- автоматічеськоє додавання 301 редіректа, при зміні URL запису.
- полная підтримка регулярних виразів.
- експорт в CSV, XML або файл .htaccess.
- імпорт з файлу .htaccess.
етот плагин вирішує відразу комплекс завдань, він схожий на великій кухонних комбайн, який уміє готувати практично все, але займає багато все. Так і тут, автор попереджає, що плагин може створювати навантаження. Правда я на своєму блоге, особливої різниці не відмітив.
ітак, функціонал. в плагине є поняття модулі, за умовчанням їх 3: wordpress, Apache, 404 errors. На їх базі можна створювати свої, але особливій потребі я в цьому не бачу. Модуль 404 errors займається виключно журналірованієм помилок (можна відключити стеження за деякими адресами). А wordpress, Apache відрізняються, між собою тим, що при використанні першого перенаправлення обробляється через сам wordpress, а при використанні другого обробка йде на рівні вашого сервера шляхом використання файлів .htaccess . Природно, другий спосіб є більш швидкодіючим, але ми позбавляємося величезного плюса цього плагина – це його статистики.
вторим поняттям в плагине є группи. Вони служать виключно для комфортного звернення з плагином, в групи можна об’єднувати перенаправлення. Наприклад, автоматичні перенаправлення при зміні адреси запису поміщаються в окрему групу «Измененный запіси», що вельми зручно.
теперь найголовніше – управленіє перенаправленіямі. На початку своєї статті я заявляв, що плагин украй універсальний. Він з легкістю, може замінити плагин gocodes, який служить для утаєння зовнішніх посилань (у тому числі і рефферальних) і обліку по переходах по таких посиланнях. Не зупинятимемося на цьому моменті. Я розповім вам, як за допомогою цього плагина зробити файловий архів із забороною скачки ваших файлів по прямих посиланнях.
заходім в плагин Інструменти – Перенаправлення і бачимо форму «Добавить нове перенаправленіє». У полі «URL істочника» потрібно вказати бажану адресу, по якій буде доступна скачка вашого файлу. У полі «Совпадения» вибрати «URL і рефферер», «Действие» – «Перенаправить на url», ставимо галочку навпроти «Регулярное вираженіє». У полі «URL назначенія» потрібно вказати реальний адресу місцезнаходження вашого файлу. Тиснемо на кнопку «Добавить перенаправленіє».
после цього у верху з’явиться строчка з адресою створеного нами перенаправлення. Клікаєм за адресою. Відкриється нова форма, яку нам потрібно заповнити. У полі «Рефферер» додаємо адресу вашого сайту і на кінці дописуємо (.*) (приклад: http://blog.zaandr.ru/(.*)), це і є регулярний вираз, який означає, що скачування почнеться, якщо користувач прийшов з будь-якої сторінки нашого сайту. У полі «Не совпадают» записуємо адресу сторінки, на яку користувач потрапить, якщо перейшов по наший посиланню з іншого сайту, наприклад, можна написати головну сторінку сайту.
все тепер ми можемо відвідати журнал, в якому ми бачитимемо всі переходи по наших посиланнях.
Ваш отзыв