Реєстрація в каталогах. Один з перших етапів просування сайту. Навіщо? Що можна з цього мати? А чи стоїть взагалі? Ручна, автоматична або напівавтоматична регистрация в каталогах? Достатньо тонкі питання. Новачкові в цьому розібратися досить складно, тому матеріал для новачків буде дуже корисний. Та і бувалим оптимізаторам SEO не перешкодить почитати. «Повторення мати учення» =). Хоча, поважані «колеги» не мені вас учити.

ітак, перейдемо до суті:

последнєє час на просторах інтернету розгортаються бурхливі дискусії з приводу реєстрації сайту в каталогах. Одні строго стверджують, що реєструвати сайт в каталогах можна і потрібно. Інші твердять, що це марна трата часу і грошей. Але все таки, особиста моя думка, починаючи просування сайту, варто провести його реєстрацію в каталогах, відразу відмічу, реєстрацію варто проводити обережно, без фанатизму.

отсюда про все по порядку. Я спробую пояснити, чому у мене склалася така думка з приводу необхідності реєстрації сайту в каталогах.

плюси і мінуси регистрациі в каталогах.

начнем з негативного. регистрация в каталогах. мінуси.

мінус, мабуть, один. Спливає він в деяких випадках. мінус цей полягає в наступному — дарма згаяний час, гроші або всі разом узяте. Мінус цей виявляється в наступному: наприклад, платна реєстрація. Заплатили і забули. Але, не все так просто. З різних причин, ця реєстрація може реально не коштувати грошей які за неї просять. Неякісна база каталогів (купа сірих і чорних каталогів, про них мова піде пізнішим), непродумано складена анкета і інші чинники.

регистрация в каталогах. плюси. Достатньо багато, розглянемо лише основні.

1.) Збільшення посилальної маси. Величезний плюс. Яким би не було посилання, все ж таки вона посилання (якщо вона проіндексована і пряма). Чим більше і чим якісний ці посилання — тим краще для сайту.

2.) Цільові відвідувачі. Звичайно, пройшов той час, коли для пошуку інформації або сайту в інтернеті користувалися каталогами, цю годину всі вирішують пошукові системи. Але, проте, на своєму досвіді знаю, на мої сайти іноді заходять цільові відвідувачі з каталогів. З дійсно якісних і авторитетних каталогів.

3.) Як наслідок, збільшення ТІЦ і PR. Тематичний індекс цитування і google page rank — чисельні показники авторитетності інтернет ресурсу в очах яндекса і соответсвенно google.Подробнее, google Pagerank.

4.) Реальна можливість пролізти в Top 10 пошукових систем по низькочастотних запитах.

вот вони, перераховані основні плюси і мінуси реєстрації сайта в каталогах, а зараз вирішуйте самі, чи варто реєструватися в каталогах.

регистріруя сайт в каталогах, слід дотримуватися наступним правилам:

— Реєструвати сайт тільки в білих і дійсно якісних каталогах (тим більше у випадку з ручною реєстрацією).

— Реєструючи сайт в каталогах, слід правильно заповнювати дані і написати хороший опис. Також, слід зробити якомога більше варіантів назви сайту, оскільки пошукачі, побачивши багато посилань з однаковим анкором (назвою) можуть склеїти всі ці посилання в одну. У результаті, із ста посилань з однаковою назвою, пошукачі врахують тільки одну, найякіснішу з них. Не раджу цим нехтувати. Краще заздалегідь, складіть якомога більше варіантів назв.

— Періодично (по можливості і в міру необхідності) повторювати реєстрацію в каталогах, реєструвати сайт в нових каталогах. Бо який-небудь каталог може зникнути, або просто видалити ваше посилання.

способи регистрациі сайту в каталогах.

1.) Ручний спосіб регистрациі сайту в каталогах. Мабуть, найвірніший спосіб, якщо руки прямі, вихлоп можна отримати шикарний: 1 каталог — одне посилання. Мінус — віднімає нереальну кількість часу.

2.) Автоматичний спосіб регистрациі сайту в каталогах — заплатив і забув. Існує купа програм і сервісів в інтернеті, які проведуть реєстрацію сайту за вас, природно не за безкоштовно. З плюсів — величезна економія часу, за невелику плату. мінус — зареєструвавши автоматично сайт в 1000 каталогах — максимум можна отримати близько 100 беков. Або, в окремих випадках, якщо база не якісна можна взагалі залишитися у розбитого корита.

3.) Комбінований спосіб регистрациі сайту в каталогах — тобто на половину ручний, на половину автоматичний. Мабуть, найоптимальніший варіант реєстрації сайту в каталогах. Часу витрачаєш дуже мало, грошей не витрачаєш зовсім, або тільки трохи, трохи. Приклад — всім відомий сервіс 1ps.ru, тарифний план ПРОФІ. Заплативши 60 рублів, з’являється можливість зареєструвати свій сайт в 5000 каталогах, за відносно короткий час (12 — 20 годин), достатньо якісним чином.

заполненіє інформації про сайт. Анкета.

тут можна дати декілька рад. Можна сказати навіть не ради, а просто важливі пункти, на які слід звернути особливу увагу:

1.) URL — Uniform Resource Locator. Він же адреса сайту. Тут все просто. Як правило, каталоги вимагають посилання виду http://site.ru, таку на реєстрований сайт і ставимо.

2.) Назва сайту. Цю тему я вже зачіпав. Назва — це текст посилання (анкор). Робимо назву зрозумілою для людей і в теж час для пошукових систем. Необхідно, що б назва включала ключові слова. Бажано писати назву спираючись на низькочастотні запити, по ним легко вилізти в ТОП 10. Чим більше у вас різних варіантів назв — тим краще. Зменшується можливість отримати склеювання посилань на сайт. Та і взагалі, практична рада: перш ніж реєструвати сайт в каталогах, бажано скласти якомога більше варіантів назв в word`е.

3.) Опис. Пишемо грамотний опис. Для користувачів і пошукових систем. Не забуваємо, що різні каталоги, вимагають різну довжину описів. Слід скласти декілька варіантів описів різної довгі. Можна скласти один якісний опис і розмножити його за допомогою спеціалізованих програм на десятки унікальний варіантів.

4.) Ключові слова — обов’язкова до заповнення графа. Ключові слова — це пошукові запити. Ключові слова стисло описують ваш сайт. Ключові слова слід вводити в межах 10 штук.

5.) Правильний вибір розділу каталога — дуже важливий аспект реєстрації сайту в каталогах. Слідує правильно і чітко вибирати розділ для сайту. Розділ вибираємо строго з тематики. Якщо ваш сайт потрапить в розділ, який не розділяє тематику вашого сайту, — плюсів від такого посилання буде куди менше, ніж з тематичного розділу.

разновідності посилань.

ссилки бувають декількох видів. Але всі види посилань можна об’єднати в 2 групи: прямі і криві посилання. Прямі посилання, це посилання вигляду: <a href=»http://site.ru»>Название сайта</a>. Криві посилання — це посилання через редерікт або посилання через Javascript. Товчу від кривих посилань в буквальному розумінні слова немає взагалі.

каталоги бувають 3 видів:

1.) «Білі каталоги» – Каталоги, які дозволяють розміщувати у себе посилання, не вимагаючи нічого взамен.

2.) «Сірі каталоги» – працюють за схемою «око за око, зуб за зуб». Подібні каталоги, вимагають взамен поставити зворотне посилання. Але не перевіряють цього.

3.) «Чорні каталоги» – Строго вимагають зворотне посилання і періодично, перевіряють ваш сайт на наявності зворотного посилання. У разі її відсутності, ваш сайт просто видаляють з каталога. Не у якому випадку не варто зв’язуватися з подібними лінкопомойкамі і вже тим більше ставити на них посилання.