Доброго часу доби! Сьогодні мова піде про те, как розвивати сайт. (Розкручувати, просувати, оптимізувати, як вам буде бажане). Тільки словосполучення «розвивати сайт» – має абстрактніше поняття.

речь піде про сайти для людей (СДЛ) і у жодному випадку не про сателіти і не про ГС (говно сайтах), яким в першу чергу потрібні високі показники ТІЦ і PR.

ітак, припустимо. У вас є сайт, новий, абсолютно голий. Сайт тобто, а ось що з ним далі робити, питання дуже цікаве. Треба його як те розвивати, просувати, оптимізувати, покращувати. А ось як? Приведу порівняння, може бути безглузде, але правдоподібне. Новий сайт — це маленька дитина, яка 2 дні тому вилізла на світло. Дитині потрібна допомога батьків, без неї край, довго не протягне. Також і сайту, потрібна ваша допомога, допомога адміністратора (ОТЦЯ) =).

ідем далі. сайт у вас є, бажання його развівать і вкладати в нього всю душу теж. Що тепер потрібне? Абсолютно вірно, відвідувачів тепер потрібно і чим більше, тим краще. Де їх узяти? Правильно, з пошукових систем. Ні, можна звичайно бігати по форумах разним, і з піною у рота рекламувати свій сайт, але це не варіант, набридне швидко, та і банити будуть часто, одним словом марення, відпадає.

посетітелі — егоїстичний народ, який відвідує сайти строго з пошукових систем. І переходять ці «егоїсти» не просто з пошукових систем, а по посиланнях, по тих посиланнях, які підсовує їм пошукова система в перших рядах (зараза), а ваш молоденький сайт в Топ, на жаль, не світиться. Це – сувора правда друзі мої, давно пройшли ті часи, коли було досить створити сайт, і регулярно його оновлювати, не забиваючи голову всякими там «SEO», «Оптимізаціями» і іншою нісенітницею.

ну коль вже пішла така тенденція – ось вам декілька поетапних рад, що зачіпають всі етапи сайтостроєнія, від моменту появи у вас думки про створення сайта і аж до того як він повністю встане на ноги, «окріпне».

рекомендациі:

1. ) Перш ніж купувати хостинг, орендувати домен, вообщем створювати сайт, добре подумайте, що з себе представлятиме цей сайт в майбутньому? Тобто, прикиньте всі варіанти. Що ви зібралися робити з цим сайтом? Навіщо він потрібний? Чи будете ви туди просто писати статті, розміщувати файли або робити інтернет-магазин, або, що те ще? Добре продумайте, як він виглядатиме, які будуть розділи, що він міститиме? На яких відвідувачів розрахований буде сайт? на любителів еротики або на впливових людей у сфері бізнесу? Який движок слід поставити під сайт? Чи не збираєтеся ви в майбутньому, на додачу до своїх всім статтям (для яких ідеально підходить WordPress), відкривати каталог посилань або інтернет магазин (такі проекти WordPress не осилить)? Одним словом, досконально продумайте всі варіанти, які можливо продумати ще до створення сайту. Не полінуєтеся, воно те коштує, а то, можливо, потім вже буде пізно, що або змінювати.

2.) Добре попорпайтеся з вибором хостингу. Кілька разів перечитайте і перевірте ще раз хостінги, які у вас на прикметі. Подивитеся на відгуки. Знайдіть хостинг, оптимальний для вас. Лише упевнившись на 100 відсотків в правильності вибору хостингу, ставте на цьому крапку, і замовляйте послуги хостинг-провайдер.

прежде чим орендувати домен, погляньте на його історію, раптом він, коли те був під фільтром пошукових систем, або зовсім в «лазні».

3.) Купили ви місце на хостингу, орендували домен, вибрали CMS, одним словом сайт готовий до запуску. О ні, не варто поспішати, почекайте трішки. Добре подумайте про оформлення сайту. Поекспериментуйте з темами на сайт, зробіть так, що б тема максимум підходила до вашої тематики. Прикиньте колірну гамму, що б вона не набридала, не стомлювала і не різала ока. Виберіть найоптимальніший шрифт (Колір, розмір, тип шрифту). Оціните свій сайт, загалом, і окремо, перш ніж запускати його на широку публіку.

4.) Визначилися ви з оформленням сайта. Вибрали тему, поставили найоптимальніший шрифт. Доклали зусилля, подумали, поекспериментували, тепер точно все ОК, пора займатися його наповненням, оптимізацією і розкручуванням. Ні, стоп, останній штрих. Покажіть сайт друзям, хай вони його оцінять, може бути дадуть вірну раду. Покажуть вам який-небудь момент або недолік, який ви, чому те упустили. Не коштує це боятися. Не помиляється той, хто нічого не робить.

5.) Отже, сайт зроблений, зроблений якісно. Тепер можна безпосередньо приступати до його рекрутки, пошукової оптимізації.

5.1.) Слід наповнювати сайт seo-текстами. Сео-текст — це грамотний, добре читаємо і якісний текст, складений як для людей, так і для пошукових систем. Сео-текст — це оптимізований текст, з правильною структурою, потрібною кількістю, і правильною постановкою ключових слів. Писати статті, без якої або оптимізації — не варіант, особливого трафіку з пошукових систем не чекайте. (Не дивитеся на цю статтю, відразу скажу вона ніяк не оптимізована, я писав її спираючись лише на відвідувачів). Як писати seo-тексты ми з вами поговоримо в окремій статті.

5.2.) Писати статті на різні теми, у тому числі і не популярні. Так легко отримати солідний приріст цільового трафіку з пошукових систем по деяких нізкочастним запитах.

5.3.) Писати тільки унікальні статті!

неуникальниє статті можна ставити (ставити, вішати, копіювати, красти, але ніяк не писати, бо це просто напросто плагіат) тільки на сателіти і на говно-сайти (ГС). І те, бажано робити рерайт, хоч і паршивий, але рерайт (через спеціалізовані програми, наприклад). Відхилився від теми, адже ми з вами розмовляємо про нормальні сайти, для людей. Йдемо далі.

5.4.) Внутрішня оптимізація. Грамотно проставляємо посилання усередині сайта. Ставимо посилання з однієї внутрішньої сторінки на іншу ( розділи, рубрики, категорії, головну сторінку).

советую вам звернути особливу увагу на внутрішню оптимізацію сайта. Використовуючи внутрішню оптимізація сайту, з’являється можливість отримати цільових відвідувачів по низькочастотних запитах, а в деяких випадках і по середньо-частотних запитах.

5.5.) Нарощування посилальної маси. Потіхонечку, неспішно, купуємо посилання з нормальних, дійсно авторитетних ресурсів. Реєструємо сайт а каталогах. Застосовуємо на практиці різні методи збільшення посилальної маси, а також підняття ТІЦ і PAGERANK. Що таке Тематичний індекс цитування (ТІЦ) і PAGERANK (PR). По початку, купуємо дорогі посилання на якісних ресурсах. Як сайт потрапить в довіру пошукових систем, можна іноді купувати дешевші посилання з менш авторитетних сайтів.