Ваш блог на WordPress спамят? Втомилися видаляти спамниє коментарі? Тоді ця стаття для вас.

возможно, в цьому матеріалі я скажу очевидні для багатьох речі, але для мене це стало відкриттям :) ! Зробивши всього один простий рух тіла, я позбавився від 99% спамних коментарів. Для цього мені навіть не знадобилося встановлювати ніяких плагинов.

защита блога на WordPress від спаму

Первая стадія захисту мого WordPress блога від спаму була установка плагина Dcaptcha. Цей плагин додає до публікації коментаря галочку «Я не робот», без натиснення на яку коментар не додасться. Але! Зараз вже багато ботів звикли до цього захисту і вона перестала бути ефективною.

намучившись з видалення сотень спам-комментарієв, я вирішив що щось з цим треба робити. На якому те блоге, абсолютно випадково, я прочитав про вбудований у Вордпресс чудо-плагин akismet.

плагин цей дозволяє вашому блогу під’єднуватися до сервера Akismet для відправки туди нового коментаря для перевірки його на наявність спаму. Навіть якщо хтось уручну коментує пости, залишаючи при цьому коментар по темі поста, але залишаючи під нікому посилання на який-небудь інтернет магазин і декілька (не можу сказати, скільки точно) блоггеров помітять такі його коментарі як спам, довго він з таким ником/почтой/урлом не протягне, включиться автоматична фільтрація від Akismet`а і його комменти перестануть пропускатися на сайт.

статістіка Akismetдля роботи плагина Akismet потрібно отримати API-ключ, реєструється на сайті Вордпресса. Ключ вставляється в адмінке вашого блога.

теперь мені потрібно лише іноді очищати теку «спам» у коментарях блога :) .

еслі серед моїх читачів є «ручные» спаммери (думаю, що таких немає, але все-таки), всі посилання з комментов на цьому блоге автоматично закриваються тегом noindex і атрибутом nofollow, так що не витрачайте своє і мій час марний.

в загальному, використання цього плагина сильно полегшує життя блоггеру :) .